7/24 Hizmetinizdeyiz
Başarı Vidanjör Tıkanıklık Açma Servisi

Manavgat Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Manavgat  Kanalizasyon  Açma

Manavgat kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemleri atık su tesisatları içerisindeki borunda çeşitli sebeplerden dolayı oluşan tıkanmaları gidermek için uygulanmaktadır. Bu ve benzer durumlarda kanalizasyon boru tesisatlarının tıkanması ya da daire içerisinde bulunan tuvalet, lavabo borusunun tıkanması durumunda kanal ya da kanalizasyon açma yöntemlerine başvurulmaktadır. Yağmur yağdığı zaman bu tıkanıklıklar daha da arttığı görülmektedir. Çatı üzerinde yer alan toz, gibi çeşitli atıkların, yağmur yağdıktan sonra suyla beraber kanal hattına karışması nedeni ile tıkanma problemi oluşmaktadır, ama artık gelişen teknoloji sayesinde kanal açma robotu ile kolay bir şekilde açılabilmektedir. Bu işlemin ardından kanalizasyon tıkanıklığı görüntüleme sistemleri çalıştırılarak tıkanıklık sorununun borulara vermiş olduğu hasar belirlenmektedir. Kanalizasyon tesisatlarının içerisinde yaşanacak olan en büyük sorunlardan bir tanesi özellikle çok yağmur yağdıktan sonra göçük sorunudur. Yapısı nedeni plastik malzemeden yapılan kanalizasyon hatları, kolayca zarar görebilecek bir durumdadır. Zemin dolgu kısmı için sadece toprak kullanılmış yerlerde, baskıyı kaldıramayan tesisat bölümlerinde kırılma ve göçme oluşmaktadır. Bu problemin ortaya çıkması sırasında ise kanalizasyon suyu bina içerisine girmektedir.

 

Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

 

Ev, iş yeri, toplu kullanım alanı ya da fabrika gibi yerlerin kanalizasyon sitemlerinde köklü değişiklik yapmak hem uzun zaman almakta hem de işlerin aksamasına sebep olmaktadır. Burada buna gerek kalmadan kırmadan kazmadan borunun içinde tıkanıklı ve daha sonra yıkama işlemleri robotlarla yapılarak tıkanma sorunu çok hızlı bir şekilde giderilmektedir. Kanalizasyon problemleri konusunda yapılacak etkili teşhis, yüksek maliyet kullanılmadan kalıcı çözümler sunabilmektedir. Bina ve endüstriyel yerlerin kanalizasyon tıkanıklığı açma çalışmaları deneyimli firmamız tarafından en kısa sürede çözülmektedir. Yemek yağlarından kaynaklanan tesisat tıkamasına günü kurtaran çözümler kullanmak yerine basınçlı kullanan yıkama makineleri oldukça kaliteli bir temizlik sağlamaktadır. Girilmesi zor yerler olan fosseptik çukurlarının iç tesisatından gönderilmiş olan basınç özellikli kanal yıkama bölümü, boru etrafına yapışan yağları sökerek temizlemektedir.

 

 

Kameralı Kanalizasyon Açma İşlemleri

Tıkanan giderlerin ve tıkanmış tesisat hatlarının tıkanıklığının giderilmesi konusunda kullanılan kamera monte edilmiş kanalizasyon temizleme makineleri kullanılmaktadır.  Boru tesisat içerisinde tıkanıklık açmaya yarayan bu özel makineler, aynı zamanda boru içerisini kolay şekilde görmeyi de sağlamasından dolayı yapılan uygulamaların yararlı olup olmadığı da kolay bir şekilde görülmektedir. Kamera kullanarak kanal görüntüleme işlemleri her makine ile kolayca yapılamamaktadır. Bir gider kamerası, ebat çeşitlerine göre gider çaplarını görüntülemektedir. Çapı büyük boru çeşitlerinde kanal açma makineleri de kanal görüntüleme cihazları sayesinde boru çapına uygun şekilde bulunmaktadır. Aksi durumlarda ise görüntü iyi görülmemekte ve boru çeperini tam olarak açıklayamamaktadır. Bu işlemleri ile beraber kanalizasyon tıkanıklığı açma uygulamaları kameralı kanal açma hizmetleri ile yapılacak her türlü sıkıntıya çözüm bulunmaktadır. Gider tıkama uygulamaları dendiğinde, rögar tıkanması şeklinde bilinmemesi gerekir. Rögar tesisatı tıkalı durumda iken bina içerisinde kanal borusu açılmamakta, suyun gideceği bir yer boru açılınca boşalmaktadır. Taşınma sırasında rögar hattının tıkalı olup olmadığına dikkat etmemektedir. Tıkanıklık problemine neden yaşanmış olduğu akıllarına bile gelmemektedir. Bunun nedeni o sırada oturdukları pis su basmıştır. Durum böyle olduğu zaman Manavgat kanalizasyon açma hizmetleri olarak soruna anında müdahale edilmektedir

 

Kanalizasyon Tıkanıklığının Sebepleri

Günümüzde kanalizasyon tıkanıklığı gideri ve sebepleri değişkenlik gösterebilmektedir. Bina da kullanılacak olan tuvaletlere erimeyen nesnelerin atılması, lavabo içerisine dökülen yağlı yemekler, sanayi içerisinde bulunan işletmelerde, pis su giderlerine atılacak olan kumaş bez parçaları, poşet ya da hacimli gözüken kimyasal nesneler kanalizasyon hattını tıkamaktadır. Tıkanıklık açma makinelerimiz tıkanan botu hatlarına zarar vermemektedir. Kanalizasyon tıkanıklığını açmamızın yanında lavabo, tuvalet ya da pimaş boru üzerinde meydana gelecek beton harç gibi kalıtsal problemler söz konusu olmasından dolayı görüntülü cihazlarımızı kullanarak tıkalı olan alanı isterseniz sizlere gösterebiliyoruz. Kullanmış olduğumuz cihazlarımız sayesinde kırmaya gerek kalmadan kanalizasyon koru hatlarında ki tıkanıklığı kısa zamanda açabiliyor ve tıkalı olan kanal üzerinde yaşanabilecek her türlü tesisat problemlerini uzman ekibimizi kullanarak sizlere rapor olarak sunabiliyoruz. Bina atık suları içerisinde tıkanıklık sorununun yer alması durumunda ilk olarak rögar hatlarına bakılmaması gerekir. Bunun nedeni rögar tıkalı durumdayken içerdeki boru hatlarına etkisi olmayacaktır. Rögar kapağı bulunuyorsa, kapak kısmı açılarak tıkanma sorunu olmadığı görülmektedir. Bazı rögar hatlarında suyun bina içerisinde geri tepmemesi konusunda çek valf bulunmaktadır. Çek valf, pis su gideri içerisinde dışarı akacak suya engel olmamaktadır. Fakat dışarıdan içeri su basması durumunda kapak ters yönde kapanmakta ve girişi engellemektedir. Aşırı yağmur baskının ya da sokaktaki ana kanalın taşması durumunda oluşacak geri tepme sorunu bu sayede engellenmiş olmaktadır. Bina içi ve binalardan sokağa gidecek borulardaki tıkanıklık sorunlarını kırmadan yapabiliyoruz. Manavgat kanalizasyon açma hizmeti sunan firmamız tıkanıklık konusunda bu boruların görüntüleme sistemlerini kullanarak kolayca görüntülenmeleri tek kalemde yaparak, tesisat problemlerini en kısa sürede çözebiliyoruz.

 

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ