7/24 Hizmetinizdeyiz
Başarı Vidanjör Tıkanıklık Açma Servisi

Manavgat Logar Tıkanıklığı Açma

Manavgat Logar Tıkanıklığı Açma

Düzenli logar temizliği ve bakımı yaptırmanız gerekir. Logar tıkanıklığı açma işlemleri için son teknoloji ürünler sayesinde dakikalar içinde sorununuz çözülüyor.

Logar açma diye bir şey yoktur aslında. Sözlükte tesisat için logar kelimesinin tanımı yoktur. Ama halk arasında logar diye tanımlanan kelime rögardır. Rögar Fransızca asıllı bir kelimedir. Bu kelimenin anlamı ise kanalizasyona inmek ve tıkanıklığı açmak için oluşturulan, bırakılan özel bacadır. Daha da açacak olursak binanızın gider borularının birleştiği ve betonarme olan bacadır. Rögar tıkanıklığı olmaz ancak bu bacada giderlerin birleştiği yerde tıkanıklık olur. Gidemeyen pis sular rögara dolacaktır ve taşacaktır. Hatta su ile birlikte atık maddelerde rögara dolacaktır ve burada birikecektir. Atık su ve pislikler vidanjör kullanılmaz ise asla temizlenmez.

Halk arasındaki tanım ile logar tıkanmasının nedenini anladınız. Peki bu takıntılığın sebebi tekrar kaynaklanmasının nedeni nedir?

Logar Tıkanıklığı Nedenleri?

Kimse pis kokan bir evde yaşamak istemez hatta lağım kokan bir mutfakta yemek yapmak, yemek yemek, çamaşır kurutma istemez. Nefes almanın bile zararlı olduğunu biliyor musun? Lağım kokusu, kokuyla birlikte bazı mikroplar taşımayabilir. Ayrıca ağır baş ağrılarına neden olabilir. Peki logar neden tıkanır? Logar tıkanınca ne yapmalıyız? Manavgat logar tıkanıklığı açma hizmeti hep yanınızda.

Şehirlerin büyümesi ve apartmanların artması nedeniyle altyapı yetersiz kalmaya başlandı. Bu nedenle apartmanlarda tesisat sorunu yaşanmaya başlandı. Ev sahiplerinin sorunu artı. Lağım ve kanalizasyon tıkanıkları nedeniyle yaşanan kötü koku evlerde yaşanmaz hala geldi. Bu nedenle tıkanıklık sorununu bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bu yüzden iyi bir temizlik yapılması gerekiyor. Temizlenmeden önce tıkanıklık nedenlerini bilmemiz gerekiyor ki tekrar kaynaklanmasın.

 • Alt yapının eksik olması.
 • Apartman, bine giderlerinin eski olması.
 • Meyil, eğimin yeterli gelmemesi.
 • Birleşme noktasının dar olması.
 • Borularda kir birikintileri nedeniyle çap daralması yaşanması.
 • Giderden gitmeyecek şeylerin atılması ve gideri tıkaması.                                                                                                                             
 • Çocuk bezi, ıslak mendil, bez, büyük tuvalet kâğıdı parçaları ve giderin içine düşen metal ya da plastik maddeler.

Kanalizasyon Açma İşlemi

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kanalizasyon açma işlemi artık daha kolay. Son teknoloji mini kameralar ve kızılötesi ışılar sayesinde tıkanıklık olan yerin daha çabuk bulunmasını sağlıyor. Bu sayede kırmadan, kirletmeden, hızlı bir şekilde işlemin son bulmasını sağlıyor. Büyük eziyetler yaşamadan, beton kırma işlemi olmadan ve daha hızlı masrafsız şekilde sorununuz çözülüyor.

Manavgat logar tıkanıklığı açma hizmeti gibi büyük ve kurumsal bir firma ile çalışmanızın size faydası var. Gelişmiş cihazları tecrübesi sayesinde beton kırma işlemi gibi gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz. Eve, binaya veya apartmanın tesisatına zarar vermeden sorununuzu çözebilir. Yer altına kazma işlemine gerek kalmıyor. Bu sayede onarım işlemi çok kısa sürüyor. Öncelikle tıkanıklığın kaynağının tespit edilmesi gerekiyor. Yapılacak işlemin belirlenmesi için tıkanıklık yerinin belirlenmesi gerekiyor. Kurumsal firmalar tıkanıklık açma işleminde oluşabilecek sorunlar içinde önlem alıyor. Kanalizasyon haşereler için uygun bir yuva olduğunu da unutmamak lazım. Birden hamamböceği ya da fare istilasına uğrama ihtimaliniz de var. Bu yüzden önlemleri yüksek tutarak açma ve kapama işlemlerini gerçekleştirmeniz lazım. İşlem yaparken kanalizasyondaki borulara zarar verilmemesi lazım.

Borularda meydana gelen patlama kirlikle birlikte etrafı rahatsız edici bir görüntü yaratabilir. Günümüzde makinalarla ile yapılan işlemler daha çok tercih ediliyor. Ekonomik olarak güncel yöntemler daha cazip. İşlemin yapıldıktan sonra onarım gerektirmemesi ve kısa sürede işlemin bitmesi tercih nedenleri arasında.

Logar Açma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslında sizin yapmanız gereken güvenilir ve son teknoloji ile çalışan bir firma ile antlaşmak. İşi bilen güvenilir bir hizmet veren firmayı bulmak önemli. Eğer yanlış işlem yapılırsa ne olacağını bahsetmek istiyorum.

 • Hamamböceği gibi hastalık taşıyan haşereler binayı istila edebilir.
 • Kedi gibi büyük lağım fareleri etrafta dolaşmaya başlayabilir.
 • Etraf pislenebilir. Özellikle alt katta yaşayan sakinlerin yaşam alanı kirlenir.
 • Çevreye kötü koku ve pislik yayılabilir.
 • Tıkanan logar da gaz sıkışması olabilir ve patlamaya dönüşebilir.
 • Gaz sıkışmasından kaynaklı patlamada etraftaki bütün kanalizasyon sistemi çökebilir.
 • Patlama ile birlikte çevre kirliği oluşur.
 • Bina yapısı ve patlamanın şiddetine göre maddi hasar hatta can kaybı meydana gelebilir.

Yukarıdaki sebepler küçük gibi görünse de aslında çok tehlikelidir. Çocuğunuzu ısıran bir fare yüzünden hastanelerde zaman geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Biliyorsunuz ki haşerelerde çok çeşitli hastalık olabilir. Maddi ve manevi hasarlardan kaçınmak için Manavgat logar tıkanıklığı açma her zaman yanınızda.

Düzenli Logar Temizliği

Her ne kadar sadece tıkandığı zaman bakım yaptırsak da logar temizleme işlemi periyodik olarak yapılmadır. Çünkü yaygınlaşan inşaatlar ve inşaat pislikleri birikmesi, alt yapı sorunu, gaz sıkışması gibi sorunlar meydana gelebilir. Gaz sıkışması en tehlikeli ve mutlaka yaptırmalıyız dedirten nedendir. Herhangi bir patlamada yaşanacak can ve mal kaybını kimse istemez. Logar kapakları üzerinden yapılan masrafsız bu işlem herhangi bir kırıp dökmeye maruz kalmadan kısa zamanda yapılır. Düzenli logar temizliği ile yaşanabilecek sürprizleri engellemiş olursunuz.

Hizmet Verdiğimiz Yerler

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ